DIECEZJA SIEDLECKA
9 maja 2025 r. Imieniny obchodzą: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
Czytania: (Dz 9,1-20); (Ps 117,1-2); (J 6,54)Ewangelia: Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl
Weekend w regionie
Żywy towar na targowisku w Trzebieszowie
18 maja Msza św. inaugurująca pontyfikat Leona XIV
Wystawy, koncerty, prezentacje, targi... XVI Siedlecki Jarmark Świętego Stanisława
Wsparcie dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
Felieton Grzegorza Welika – 9 maja /POSŁUCHAJ/
Nowy sekretarz w Urzędzie
Który dom swój zbudował na skale… Przedstawiciele Akademii Mazovia w wieczornej audycji KRP
Sąd udzielił zabezpieczenia Krzysztofowi Żochowskiemu
Kierowca autobusu zasłabł za kierownicą. Wiózł kilkanaścioro dzieci /AKTUALIZACJA/
Alarm bombowy w siedleckiej uczelni
SOBOTA XI TYGODNIA ZWYKŁEGO, 20 CZERWCA (2015-06-18 21:06:10)
Mt 6,24-34 Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. (Mt 6,26) Zachęcając swoich braci do umiłowania ubóstwa, św. Franciszek z Asyżu często odwoływał się do dzisiejszej Ewangelii. „Niech bracia mniejsi naśladują brata skowronka – powiedział kiedyś. – Odziewa się skromnie, w barwy ziemi. Choć niczego nie posiada, nie martwi się o pożywienie, gdyż je z ręki Boga. Bracia, wszystkie dary Boga są wspaniałe, ale nie możemy nimi się szczycić, gdyż nie do nas należą. Oprócz jednego daru, krzyża Jezusa. Jezus wzywa nas, abyśmy przyjęli ten dar umierania sobie jako swoją własność. Rozkoszuję się chwałą Jezusowego krzyża i niczym innym!”
Mt 6,24-34
Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. (Mt 6,26)
Zachęcając swoich braci do umiłowania ubóstwa, św. Franciszek z Asyżu często odwoływał się do dzisiejszej Ewangelii. „Niech bracia mniejsi naśladują brata skowronka – powiedział kiedyś. – Odziewa się skromnie, w barwy ziemi. Choć niczego nie posiada, nie martwi się o pożywienie, gdyż je z ręki Boga. Bracia, wszystkie dary Boga są wspaniałe, ale nie możemy nimi się szczycić, gdyż nie do nas należą. Oprócz jednego daru, krzyża Jezusa. Jezus wzywa nas, abyśmy przyjęli ten dar umierania sobie jako swoją własność. Rozkoszuję się chwałą Jezusowego krzyża i niczym innym!”
Jezus nie wzywa wszystkich do ubóstwa. W królestwie Bożym jest też miejsce na bogactwo. Przypomnijmy sobie choćby Abrahama, posiadacza wielkich stad, albo Józefa z Arymatei, którego wpływy pozwoliły mu udać się do Piłata i prosić o ciało Jezusa. Niezależnie od tego, czy jesteśmy bogaci, czy ubodzy, nasze zasoby materialne nie należą do nas. Jesteśmy jedynie dzierżawcami dóbr, których właścicielem jest Chrystus. Prośmy więc dziś Ducha Świętego, aby przeniknął nasze serca i zbadał nasze nastawienie do pieniędzy. Pomocne w tym będą trzy pytania: Czy nie zabiegam o wartości materialne, zaniedbując przy tym moje życie duchowe? Jeśli uważasz, że to prawda, nie pogrążaj się w poczuciu winy, ale po prostu przesuń pozycję „pieniądze” o kilka miejsc w dół na liście swoich priorytetów. Pamiętaj, że to ty masz nimi rządzić, a nie one tobą! Zastanów się też, jak możesz je wykorzystać w służbie Bożego królestwa. Czy nie zamartwiam się o finanse? Bóg wie, że jest to ważny problem, a także częste źródło sporów w małżeństwach. Rachunki nie zapłacą się same. Pamiętaj jednak, że dla Boga jesteś jeszcze ważniejszy niż „brat skowronek”. Módl się więc regularnie, aby Bóg pomógł ci patrzeć na sprawy finansowe z właściwej perspektywy. Czy jestem wystarczająco ofiarny? Ofiarność nie ogranicza się jedynie do pieniędzy, lecz dotyczy wszystkich naszych zasobów: naszego czasu, zdolności, a nawet radości, jaką otrzymujemy od Boga. Także nasza znajomość Boga jest czymś, czym możemy się podzielić! Rozejrzyj się więc wokół siebie i zobacz, gdzie przydałaby się twoja ofiarność. „Panie, chcę się chlubić jedynie Twoim krzyżem i zmartwychwstaniem!” 2 Kor 12,1-10 Ps 34,8-1 (Słowo wśród nas, 2015)
Jezus nie wzywa wszystkich do ubóstwa. W królestwie Bożym jest też miejsce na bogactwo. Przypomnijmy sobie choćby Abrahama, posiadacza wielkich stad, albo Józefa z Arymatei, którego wpływy pozwoliły mu udać się do Piłata i prosić o ciało Jezusa. Niezależnie od tego, czy jesteśmy bogaci, czy ubodzy, nasze zasoby materialne nie należą do nas. Jesteśmy jedynie dzierżawcami dóbr, których właścicielem jest Chrystus. Prośmy więc dziś Ducha Świętego, aby przeniknął nasze serca i zbadał nasze nastawienie do pieniędzy. Pomocne w tym będą trzy pytania:
Czy nie zabiegam o wartości materialne, zaniedbując przy tym moje życie duchowe? Jeśli uważasz, że to prawda, nie pogrążaj się w poczuciu winy, ale po prostu przesuń pozycję „pieniądze” o kilka miejsc w dół na liście swoich priorytetów. Pamiętaj, że to ty masz nimi rządzić, a nie one tobą! Zastanów się też, jak możesz je wykorzystać w służbie Bożego królestwa.
Czy nie zamartwiam się o finanse? Bóg wie, że jest to ważny problem, a także częste źródło sporów w małżeństwach. Rachunki nie zapłacą się same. Pamiętaj jednak, że dla Boga jesteś jeszcze ważniejszy niż „brat skowronek”. Módl się więc regularnie, aby Bóg pomógł ci patrzeć na sprawy finansowe z właściwej perspektywy.
Czy jestem wystarczająco ofiarny? Ofiarność nie ogranicza się jedynie do pieniędzy, lecz dotyczy wszystkich naszych zasobów: naszego czasu, zdolności, a nawet radości, jaką otrzymujemy od Boga. Także nasza znajomość Boga jest czymś, czym możemy się podzielić! Rozejrzyj się więc wokół siebie i zobacz, gdzie przydałaby się twoja ofiarność.
„Panie, chcę się chlubić jedynie Twoim krzyżem i zmartwychwstaniem!”
2 Kor 12,1-10
Ps 34,8-1
(Słowo wśród nas, 2015)
< powrót
Parafia Św. Andrzeja Boboli w Gąsiorach
Copyright 2007 - Realizacja KreAtoR